אתר קיבוץ יד מרדכי
אתר קיבוץ יד מרדכי
חסר רכיב

החינוך החברתי

26/05/2016
החינוך החברתי

החינוך החברתי ביד מרדכי מהווה אבן יסוד בערכי הליבה של הקיבוץ.
החינוך החברתי מתקיים בשעות שלאחר בית הספר ובכול חופשות ישראל, ושם דגש על הפן החברתי - ערכי. הוא מתמקד בדינאמיקה הקבוצתית, הקניית ערכים, טיפוח הכישורים החברתיים ופחות בהעברת ידע. מחויבות הקיבוץ אליו לאורך השנים יצרה מסורת חינוכית ייחודית שהיא פנינה יקרה ללבנו.
מטרתו של החינוך החברתי בקיבוצנו היא יצירת אקלים המאפשר ביטוי לשונות ולייחודיות של כל ילד, בד בבד עם צבירת ניסיון חיים ביחד עם הקבוצה.
במהלך הפעילויות השונות ילדינו לומדים להיות אכפתיים כלפי אחרים ובשביל אחרים וסופגים את ערכי קבלת האחר, נתינה, הגינות, אמינות, חברות, לקיחת אחריות, התנדבות ותרומה לקהילה תוך כדי עשייה עצמאית ויצירתית.


המערכת מקיפה את הילדים מכיתה א' ועד הנערים הבוגרים בכיתה י"ב והיא כוללת שלושה מרכזים:

שתי קבוצות של גילאי ביה"ס היסודי:
תלתון צעיר "צדף"- גילאי א' – ג'
קבוצת בוגר "מנגו"- גילאי ד' – ו'

"מוסד בית"
נערי הקיבוץ גילאי ז' – י"ב.

"חברת הנעורים"
שמשולבים בה נערים מיישובי האזור, ויוצרים ביחד תרבות עצמאית עפ"י מסורת ארוכת שנים.
מגוון הפעילויות והאווירה המשפחתית החמה, מזמנות לכל ילד אפשרויות רבות לבטא את עצמו, ליזום, לתרום, לקחת מנהיגות, להרגיש בעל משמעות, ולהעצים את אישיותו.
לכל קבוצה יש מדריך שמכיר אותה היטב, המקבל את הילדים בשעות אחה"צ. הפעילויות נעשות בנושאים שונים, כשאנו שואפים לשלב משחקים, מוסיקה והרבה עשייה מקורית של הילדים עצמם.
בנוסף לפעילויות מתקיימת מערכת חוגים לאורך השנה כגון: שחמט, התעמלות כדורגל ועוד.בכל החגים והחופשות מתקיימת פעילות מלאה לכל אורך היום, לרבות פעילויות במרחבי הטבע סביב הקיבוץ, נסיעות לבילויים שונים וכד'. במשך חודשי החופש הגדול מתקיימת בקיבוץ קייטנה מסורתית. מערכת החינוך החברתית מקבלת בברכה ילדי תושבים מקומיים, וילדים מישובי האזור שלומדים במערכות החינוך של יד מרדכי. פעילות כל קבוצה חינוכית נמשכת ברצף לכל אורך השנה, בשאיפה ללוות כל ילד מצעירותו ועד בגרותו באווירה משפחתית, הדרכה איכותית וברוח ערכי המקום.
                קייטנה
הקייטנה ביד מרדכי מתנהלת במשך חודשיים רצופים
יולי - אוגוסט, והיא גולת הכותרת של התלתון.
הקייטנה מחולקת "לנושאים שבועיים", שבוע דמיון, שבוע תקשורת ועוד... והיא כוללת פעילויות מקוריות, טיולים בחיק הטבע, נסיעות לאטרקציות וכמובן "יום הפוך"...
הקייטנה מתנהלת עפ"י תקני משרד החינוך, והיא מנוהלת ומאורגנת ע"י רכז החינוך של הקיבוץ, מרכזת התלתון ומדריכים מנוסים נוספים.
יצירת קשר
פז רייזל– רכז החינוך החברתי 054-2426444
פז רייזל – מנהל חברת הנעורים "שקמה" 054-2426444
חסר רכיב